MВР информира дека доцна синоќа 17-годишна малолетничка од Скопје во полиција пријавила дека на 21 септември годинава противправно била лишена од слобода од Џ.А, со кого претходно била во љубовна врска.

Според податоците на полицијата, во неговиот дом тој во повеќе наврати физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа.

Се презема мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.