Ноќеска околу 02 часот, Е.Н. (37) од Скопје пријавила дека вчеравечер околу 22.30 часот, пред угостителски објект на ул. „Есперанто“ во населба Влае, била нападната нејзината ќерка од страна на М.Ѓ. Во исто време, М.С. (17) од Скопје пријавил дека на истата локација бил физички нападнат од страна на непознато лице.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.