Идентификувано е уште едно лице од загинатите, станува збор за 68 годишна жена. Третата жртва се’ уште не е идентификувана. Надлежните служби работат на идентификација и на повредените, во тек е постапката, соопштија за „Република“ од МНР.

Тешката сообраќајна несреќа што се случи ноќеска околу 1.40 часот, кога на влезот во Лесковац се преврте македонски автобус, при што на лице место загинаа маж и две жени.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.