На 05.03.2021 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачја на Аеродром поради нерасчистени должничко доверителски односи, В.Ј.(47) од Скопје бил физички нападнат од Г.Н.(52) од Скопје.Сочинет е записник за констатиран прекшок по чл.12 од ЗППЈРМ.

На 05.03.2021 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Аеродорм по претходно недоразбирање дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу К.Г.П.(48) од Скопје од една страна и Ј.Т.(60) и Т.Т.(71) двајцата од Скопје, од друга страна.Сочинет е записник за констатиран прекшок  по.чл.11 од ЗППЈРМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.