Младо момче (24) од селото Казандол, Валандовски, починало откако прво се повредило сечејќи дрва со моторна пила, соопштува тамошната полиција.

Случајот вчера го пријавила гевгелиската болница.

Според МВР, лекар констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на момчето е дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.