СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Т. (20) и М.Т. (20) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Во средата во Битола, полициски службеници ги затекнале пријавените како вршат продажба на марихуана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.