Во средата околу 20 часот во Полициската станица Аеродром, Е.К. (23) од Скопје пријавила дека околу 21 часот во угостителски објект на ул. „Методија Шаторов Шарло“, општина Аеродром, била физички нападната од М.Г. (29) од Скопје, со кој од претходно се познавала.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.