Вчера околу 14 часот во Полициската станица Центар, Н.Т. (44) од пријавила дека истиот ден во 09.30 часот на улица „Киро Крстевски Платник“, општина Центар, нејзината 17-годишна ќерка била физички нападната од К.Ж. (22) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.