Ноќеска околу 04 часот на улица „Даме Груев“ – Скопје, од слобода е лишен Н.Н. (27) од Скопје поради физички напад на полициски службеник, кој извршувал работни задачи при оштетување на возило.

По документирање на случајот, против Н.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.