Млад скопјанец тешко повреден на работното место.

Вчера околу 15 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во полиција било пријавено дека кај нив било донесено лице повредено при работа.

По излегување на местото на настанот од полициски службеници е утврдено дека станува збор за М.Д.(34) од Скопје, вработен во фабрика во Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.