Во 22,10 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Џон Кенеди“ 24-годишниот К.С. од Скопје по претходна расправија бил физички нападнат од 25-годишниот Љ.А. од Скопје, кој бил со уште едно лице и му нанел убодна рана.

Повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.