Млад охриѓанец вчера загина во тешка несреќа кај село Врбјани. Како што соопшти МВР, околу 14,30 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, П.Н.(37) од Охрид, управувајќи патничко моторно возило „опел корса“ со кумановски регистарски ознаки излетал од патот.

Тој починал на местото на настанот.

Извршен е увид на местото на настанот. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.