Еден мотоциклист загина, а друг се бори за живот, по тешката сообраќајна несреќа која денес се случи кај Катланово.

Тешката несреча се случила неколку минути пред 13 часот на автопатот Скопје- Велес, после наплатната рампа кај Петровец.

Двајцата мотоциклисти удриле во товарно моторно возило. Мотоциклистот Б.Ѓ (28) им подлегнал на повредите, а другиот мотоциклист е со тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.