Ноќеска околу 04 часот во Велес, на улица „Алексо Демниевски“, И.Д. (21) од Куманово по сторен сообраќаен прекршок агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник.

Лицето е приведено во Полициска станица Велес и по целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.