СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Д. (22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 07.04.2019 година околу 04 часот на ул.„Михајло Пупин“ во Куманово пријавениот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејства.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.