Вчеравечер во 22:47 часот во СВР Тетово, лекар од Ургентен центар Гостивар пријавил дека кај нив бил донесен починат М.М.(32) од Гостивар.

Увид на местото извршиле полициски службеници и Јавен обвинител, по чија наредба ќе биде извршена обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.