На самото судење за „Рекет“ голем дел од сведоците, смета Горан Митевски, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање на Македонија во периодот од 2001 до 2002 година, не беа дозволени од страна на судијата кој го води случајот.

Сето тоа укажува на големо сценарио и верувам дека овој случај ќе се изучува во иднина како не треба да се постапува и од страна на ЈО и од стана на судот, дека не е можно толку сведоци кои одбраната тврди дека се клучни за докажување на невиноста на клиентите кои ги застапуваат да не се дозволи никој од тие лица да сведочи, а биде директно инволвирани во самите случувања, рече Митевски вечерва во емисијата „Што не е јасно“ која се емитува на телевизијата „Алфа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.