Министерот за правда Маричиќ бара да биде помилуван бизнисменот Сеад Кочан

Комисијата за помилување од Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски в понеделник, меѓу другото, ќе треба са одлучува и за барањето … Продолжи со читање Министерот за правда Маричиќ бара да биде помилуван бизнисменот Сеад Кочан