Адвокатот Еленко Миланов потврди дека пратеникот, Зекирија Ибраими, кој во 2017 година во Собранието ја пееше химната на Албанија ќе биде повикан за сведок.

Можност да му го исклучи микрофонот во тој момент немало, нагласи Миланов.

Тој објасни дека на конститутивната седница во 2017 година не бил прекршен Деловникот и оти на ист принцип се постапуваше и при конституирањето на овој парламентарен состав.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.