Случајот Меѓународен сојуз е одложен за 24 септемви. Судот констатираше дека нема услови да се одржи рочиште бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски е во болница.

Исто така обинетата Јасна Ерцеговиќ исто така денеска не бешe донесена во судницата по барање на судот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.