Утрово на локалниот пат Битола-Новаци, во непосредна близина на селото Логоварди се случила тешка сообраќајна незгода.

Во директен судир на две моторни возила, животот го загубил жител на селото Логоварди на околу педесет годишна возраст, потврдија од СВР-Битола.

Истрагата за причините за тешката сообраќајна несреќа е во тек.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.