Вчера во 07 часот и 30 минути било пријавено дека на локалниот пат кај селото Црвивци-кичевско мопед „Јонвеи“ со кичевски регистарски ознаки, управуван од С.А.(43) од село Зајас-кичевско, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Спорд пријавеното возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.