На 17.07.2020 во 11.24 часот во СВР Скопје било пријавено декаво сопствениот стан на ул.„Ташко Караџа“ во Скопје бил пронајден починат Б.Ј.(66).

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукциј

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.