Вчера во СВР Скопје, А.Д.(25) од Скопје, која управувала патничко возило „опел вектра“, со скопски регистарски ознаки пријавила дека околу 14.30 часот на подрачјето на Бит Пазар, била пресретната од патничко возило „опел астра“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А..

Според пријавеното, А.А. се однесувал агресивно и со метален предмет го оштетил нејзиното возило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.