Во СВР Куманово вчера во 14:50 часот во било пријавено дека во куќа во населбата Перо Чичо, извршувајќи градежни работи на кровот од куќата, паднал М.К.(51) од село Облавце, општина Старо Нагоричане и починал на местото.

Извршен бил увид, а од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.