Во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека 62-годишниот Б.П. од селото Буково починал во болницата.

Тој, според пријавата се здобил со тешки телесни повреди при пад од дрво и бил пренесен во болницата.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.