СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднесе кривична пријава против В.Д.(40) од Тетово, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „телесна повреда“.

На 30.08.2020 во семејниот дом и на 01.09.2020 на ул.„Васко Карангелевски“ во Скопје, пријавениот физички ја нападнал неговата поранешна сопруга.

По преземени мерки тој бил лишен од слобода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.