Двајца мигранти од Иран, Н.А.(35) и Х.М.(38), вчера во Транзитениот центар во Табановце,  двајцата мигранти од Иран, пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково им ги одзеле парите и мобилните телефони.

Според нивната пријава, едно од лицата извршило обљуба над жена мигрант од Авганистан која, а потоа ја пренеле во Р.Србија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.