Маж од Скопје бил нападнат во парк во центарот на градот соопшти полицијата.

-На 14.05.2020 во 19:50 часот во Полициската станица Карпош, С.И.(41) од Скопје пријавил дека во 18:45 часот, во парк на бул.„Партизански одреди“, поради претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.