На 23.01.2020 во 23:30 часот во СВР Скопје, Г.А.(45) од Скопје пријавил дека околу 20:30 часот на паркинг во трговски центар на бул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.