Утрово околу 5 часот во Полициска станица Кавадарци,  С.Т.(38) од Кавадарци пријавила дека на паркинг на ул.„Цветан Димов“ во Кавадарци била удрена од патничко возило „пасат“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од нејзиниот сопруг Г.Т.

С.Т. била префрлена во Општа болница Кавадарци, каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.