Вчеравечер околу 23.30 часот, во Тетово се случил тежок инцидент кога маж бил исфрлен од возило во движење. На видеото објавено на социјалните мрежи се гледа целиот инцидент.

Според коментарите, се работи за кражба на автомобил, од која сопственикот бил исфрлен.

Но, во денешниот билтен од Министерстото за внатрешни работи нема ништо за вчерашниот тежок инцидент.

Погледнетего видезаписот од надзорните камери на локалните продавници:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.