Дваесет и шестгодишна девојка од тетово била нападната во парк во градот.

На 26.05.2021 во 17.00 часот во СВР Тетово, 26-годишната Г.А. од Тетово пријавила дека на 25.05.2021 околу 18.00 часот во парк во Тетово била физички нападната од едно машко и едно женско лице – информираат од МВР.

Оттаму додаваат дека се работи на целосно расчистување на случајот по што ќе следи соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.