Вчеравечер околу 19:10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П. од с.Кучевиште.

Истиот ден околу 20.10 часот, 41-годишен маж од скопско село пријавил дека околу 11.15 часот во с.Кучевиште неговата малолетна ќерка била допирана по телото од Д.П..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.