На граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“ вчера околу 13 часот бил приведен С.И.(33), затоа што бил предмет на меѓународна потерница од Косово.

Тој бил задржан во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.