Ноќеска, во 1.20 часот, 19-годишните А. Ш. и Б. Ш. од тетовско Глоѓи во СВР Тетово пријавиле дека околу 22 часот во парк во ова село физички биле нападнати од четири лица од тетовско Доброште и едно од тетовско Непроштено, кои ги познавале од порано, извести СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.