Синоќа околу 23 часот во Полициската станица Кичево, Т.Н. (44) од Кичево пријавил дека околу 22.50 часот на полигонот од Железничката станица во Кичево, едно лице почнало вулгарно да се однесува кон С.Н. (18) и 16 – годишна малолетничка и се обидело физички да ги нападне.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.