Малолетен пешак е тешко повреден откако во него удрило патничко моторно возило „ауди“, соопшти полицијата.

Несреќата се случила вчера на улицата „3“ во скопското село Трубарево, а била пријавена попладнето околу 18.00 часот. „Аудито“ имало скопски регистарски ознаки и го управувал скопјанецот С.Ј. (28).

Според МВР, малолетникот е пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ каде му се констатирани повредите.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.