На 18.01.2023 во 00.10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Попова Шапка- Тетово во близина на селото Лисец, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.И.(20) од с.Копаница-скопско, излетало од коловозот, информира МВР.

Во несреќата, малолетен сопатник во возилото се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.