На 05.04.2023 во 10.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 17.03.2023 околу 21.15 часот во автобус на подрачјето на Карпош малолетник бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.