На 06.04.2019 во 01,50 часот во СВР-Скопје Т.Ј. (47) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 00,20 часот на булеварот “Кузман Јосифоски Питу“ неговиот 16 годишен син бил физички нападнат од неколку лица.  Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.