Од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ вчера во 12:15 часот во СВР Скопје, било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди од струен удар бил донесен малолетник од Скопје.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, на улица „Скупи“ тој се обидел да земе жици од трафостаница.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.