Малолетници се испотепале во двор на школо во Скопје, а настрадал и млад скопјанец кој се обидел да ги раздвои.

МВР информира дека во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор на училиште на улицата „Петре Георгиев“, по претходна расправија, дошло до физичка пресметка помеѓу двајца малолетници од една страна и други двајца малолетници од друга страна, сите од Скопје, при што едниот малолетник физички го нападнал и 28-годишниот И.А. од Скопје, кој се обидел да ги раздели.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.