Неколку малолетнички нападнале 15-годишна малолетничка и ја претепале, вчера вечерта во скопската населба Бутел.

Според полицијата, вчера во 23.30 часот во СВР Скопје, Ф.Љ.(47) од Скопје пријавил дека дента околу 18 часот на улица „Босна и Херцеговина“, неговата 15 – годишна ќерка била физички нападната од неколку малолетнички.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.