На 05.11.2021 во 15:00 часот во СВР Скопје е пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца самоволно се оддалечила М.С.(17) од Скопје.

Малолетничката и претходно во повеќе наврати се одалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.