Малолетна девојка од Велес вчеравечер околу 20:40 часот во СВР Велес пријавила дека била допирано по телото од чувар во училиште во Велес.

Како што информираат од СВР Велес, 61-годишниот чувар В.Т. е приведен во полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.