Државјанин на Македонија е осомничен дека се обидел да ја убие својата мајка со неколку истрели од огнено оружје во 2017 година, по што побегнал во Виена.

Австриската служба за криминалистичка истрага (БКА) успеала да го пронајде 24-годишното момче, пренесуваат српските медиуми.

Според информациите, тој се криел во Виена со години, од каде што се преселил во Велс. Тој бил уапсен додека го управувал својот автомобил, во кој била пронајдена дрога.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.