Вишото јавно обвинителство во Крагуевац, Србија, му одреди притвор на македонскиот државјанин З.Адеми (55) поради неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги.

Како што дознава „Блиц“, кај македонскиот државјанин се пронајдени 6,5 килограми хероин, кои ги набавил за препродажба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.