Додека повеќе од 300 автомобили чекаат на Граничниот премин Богородица, нашата полиција, со мирни, бавни чекори си носи кафе, и на дрзок начин ги „смирува“ нервозните патници.

Според фотографиите и информациите кои ги доби Канал 5 во овој момент од самиот граничен премин со Грција, револтот кај патниците е голем и се слушаат нервозни повици. Од друга страна, македонската гранична полиција на дрзок начин ги „воспитува“ нервозните патници, велејќи им дека и тие се луѓе и дека треба да имаат трпение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.