Триесет и петгодишен Македонец вчера загина во тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 16 часот во близина на Пјотркув, Полска. До несреќата дошло при судир на два камиони, при што македонскиот возач останал заглавен во кабината на камионот.

На местото на несрeќата веднаш пристигнале екипи на Брза помош, но не успеале да го спасат. Според информациите, до нecpeќата дошло поради преголем мeтеж во соообраќајот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.